Osobní řidič – zkušenosti

Už delší dobu mi doba strávená v autě celkem leze do časového rozpočtu. Jezdím několikrát v týdnu Brno – Praha a zpátky a spoustu kilometrů i po Praze. Sice to už ani zdaleka není tolik jako v minulosti, ale stejně mi to na 60 hodin měsíčně na služebních cestách hodí.

Když jsem si spočítal, kolik hodin měsíčně odpracuji a kolik za za tu dobu přinesu do firmy peněz, tak jsem zjistil, že se mi bohatě vyplatí těch 60 hodin pracovat a pořídit si osobního řidiče.

Po několika zážitcích z poslední doby, kdy jsem na dálnici tahal za auta 2 mrtvý kluky, kteří přímo přede mnou vletěli zezadu pod kamion nebo když jsem minulý týden v noci tak tak dobrzdil na 5 metrů za neosvětleným přívěsem jednoho slovenského Transita, který čtyřicítkou předjížděl v levým pruhu.

  • Ve Střechovským kopci jsem si řekl dost – moje povolání je trochu jiný než řidič, takovou práci by měl dělat profík.

    Ještě před tím než ten krok udělám, mám dotazy k vám všem: je tu někdo, kdo využívá služeb osobního řidiče případně někdo, kdo osobního řidiče dělá? Narazili jste na nějaký problémy? Máte nějaký tip na co speciálně si dát u kandidátů pozor? A taková decentní otázka: kolik takovému člověku platíte?

  • Teď mi není jasné, o co tu v prvé řadě jde, jestli o ušetření času, který můžeš strávit jinak (prací), nebo mi spíš vyplynulo, že se chceš vozit bezpečněji… :hm
  • no na 60 hodin, ti klidne budu delat ridice za 25 hrubeho mesicne, kdys to bude nejaky pekny auto tak proc ne :D
  • No ja bych teda nekomu neznamymu auto do ruky nedal. Nejjistejsi pocit mam, kdyz ridim ja sam, i kdyz se mi kolikrat jet nechce. Protoze vim, co bych jak udelal a vim, „na co si verim“ a na co ne.
  • a v cen to budu jezdit???
  • no tak pozor, ne kazdej nactiletej musi nutne jezdit jak hovado. Muze jezdit lip nez nekdo, komu je treba 30, byt ma jinej charakter jizdy… Kazdopadne ten ridic – profesional, by podle me mel mit nejaky testy, skolu smyku atd. a mit to na papire. Pak by bylo jedno, kolik mu je.